Maroš Hečko

Maroš Hečko (1967), absolvoval bratislavskú VŠMU, v súčasnosti je doktorand na katedre dramaturgie a scenáristiky. Ako scenárista debutoval v roku 1994 so Štefanom Semjanom celovečerným hraným filmom Na krásnom modrom Dunaji, je autorom námetov niekoľkých krátkych filmov. Spolu s Danielom Rihákom vytvoril dokumentárny film o dvojici muzikantov Andrejovi Šebanovi a Antonovi Kubasákovi Natočme ten západ slnka, ktorý mal premiéru na MFF Bratislava v roku 2006. Na tento film nadviazali hraným 40 minútovým filmom SMOG, o jednom dni hudobníka, ktorý netradičným spôsobom prežíva deň svojich narodenín, s Robertom Rothom v hlavnej úlohe.
Okrem scenáristickej práce nahral a autorsky sa spolupodielal na viac ako 10 hudobných albumoch s Free Faces, Home Made Mutant a Bezmocnou hŕstkou.


Mediálni partneri SME Rádio_FM Týždeň Kinema Festivaly.sk JE TO TAK
Partneri festivalu AVF Nadácia otvorenej spoločnosti ZERO ONE Visegrad Fund Upp Kodak Panavision Maďarský Inštitút IFF Bratislava Kimuak DogDocs theoneminutes theoneminutes.Jr Stranger Festival One Minute Filminute VideominutoPop Pravda Minute Film Fest Early Melons Stanica Fest Anča 1SFD IFB La femis KASK Švihaj Šuhaj Bratislavský cyklokuriér Kino na granicy FIFBA